Тітунова Валентина Володимирівна 

завідувачка відділення,
викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії

Нафтогазовий комплекс займає особливе місце в економіці нашої держави та Прилуцького краю. Газ упевнено увійшов у виробництво й побут людей, змінивши характер праці, привносячи на підприємства, установи, організації та оселі комфорт, тепло і затишок.  

   За обсягами природних багатств Чернігівська область займає одне з провідних місць у державі. Сьогодні працівники нафтовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ВАТ «Укрнафта» експлуатують 15 родовищ нафти і газу, забезпечують видобуток 18% української нафти та 6% газу.

Працівники газового господарства – це не просто професія, це – покликання. Щоб осягнути свою приналежність до цієї сфери й відчути ту відповідальність, яку несе в собі це покликання, людина має “просякнути” газом. Це – цілодобова праця під відкритим небом у траншеях, під шквальним дощем і в мороз, у будь-яку пору року.  Це і робота аварійно-диспетчерських служб, фахівців служби експлуатації підземних газопроводів, які обслуговують тисячі кілометрів підземних комунікацій; спеціалістів служби внутрішньо-будинкового обслуговування, які опікуються тисячами квартир. Всі вони докладають колосальних зусиль для того, щоб кожна людина прокинулася у теплій домівці, приготувала на газовій плиті їжу, почувалася зручно й затишно…

  Як ніхто, працівники нафтогазового комплексу знають, що поряд із позитивними якостями цього виду палива існує реальна небезпека від нього. Працівники газового господарства Прилуччини  завжди працюють з любов’ю та повагою до своєї справи, до споживачів, з почуттям обов’язку та відповідальності перед кожним прилучанином. 

    Прилуцький технічний фаховий коледж вже 20 років готує фахівців газового господарства на відділенні «Газопостачання та заочно-дистанційної освіти». За 20 років існування відділення, завдяки шефській допомозі виконавчого директора ТОВ «Укрбудсервіс» Мрозека Євгена Романовича, начальника НГВУ ,,Чернігівнафтогаз” ВАТ «Укрнафта» Прозура Віталія Віталійовича, начальника Управління бурових робіт Кравценюка Юрія Павловича, начальника Прилуцького управління по газопостачанню та газифікації Кеди Юрія Миколайовича, директора коледжу Чернікова Павла Івановича, ініціативі та творчості викладачів, майстрів, лаборантів та студентів створена належна навчально-матеріальна база. Обладнані кабінети та лабораторії, навчально-тренувальний полігон, постійно вдосконалюються методичні комплекси забезпечення викладачами дисциплін, що дає змогу здійснювати якісну підготовку техніків з експлуатації устаткування газових об’єктів. 

   Про належний рівень підготовки свідчить рейтинг серед вищих закладів І-ІІ рівня акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України, згідно яким наше відділення входить до першої трійки. Забезпечує високий рівень підготовки фахівців газового господарства сформований колектив викладачів. 

  Очолює відділення викладач вищої кваліфікаційної категорії, відмінник аграрної освіти Тітунова В.В. 

Керівництво і рецензування дипломних проектів здійснюють спеціалісти галузі: Прозур Олександр Віталійович, Мостова Ірина Петрівна, Юхименко Іван Михайлович, Білоус Олександр Олександрович, Малюга Ольга Миколаївна, Тертична Ольга Василівна, Чепурко Антоніна Григорівна, Торба Ніна Володимирівна.

 Професія техніка з експлуатації устаткування газових об’єктів престижна і заслужено користується популярністю. Про це свідчить конкурс серед абітурієнтів при вступі до коледжу.

  Випускники відділення працюють в управліннях по газопостачанню та газифікації Чернігівської та інших областей України, підприємствах нафтовидобувної та переробної галузях. 

  Наша гордість – це наші випускники:

Гайдук Олександр Григорович – головний інженер Борзнянського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз;

Громовий Віктор Олексійович  – головний інженер Новгород-Сіверського району по газопостачанню та газифікації;

Лисенко Тетяна Борисівна – головний інженер Варвинського РУУ. 

Свинар Ігор Володимирович – в.о. заступника головного інженера Ічнянського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;

Зубець Дмитро Сергійович – інженер-проектувальник проектно-конструкторської групи ПАТ «Чернігівгаз»;

Тертична Ольга Василівна – інженер технагляду Прилуцького управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;

Резніченко Людмила Олексіївна  –  інженер – проектант Прилуцького управління по газопостачанню та  газифікації  ПАТ «Чернігівгаз»;

Овчаренко Микола Петрович   –   начальник Ладанської дільниці Прилуцького управління по газопостачанню та газифікації  ПАТ «Чернігівгаз»;

Нагорний Віктор Іванович  – газотехнічний інспектор Держгірпромнагляд;

Андрієвський Віталій Валерійович  – начальник ПП «Газсервіс»;

Горовий Олександр Володимирович   – старший майстер служби зріджених газів Ічнянського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;

Міщенко Володимир Сергійович  – майстер АДС Коропського району по газопостачанню та газифікації;

Ципруш  Дар’я Ігорівна   – контролер розрахунково-абонентського відділу ПАТ «Київгаз». Студенти відділення беруть активну участь у художній самодіяльності, конкурсах «Кращі за професією», КВК, захищають честь коледжу в спортивних змаганнях.

    Висловлюємо надію, що студенти нового набору будуть продовжувати добрі традиції, старанно навчатися, успішно готувати себе до майбутньої професійної діяльності.

Заочно-дистанційне відділення працює з 1949 року. За роки свого існування без відриву від виробництва було підготовлено 7375 високоякісних конкурентноспроможних спеціалістів, в тому числі гідротехніків – 2874,  електриків – 3945, землевпорядників – 297, техніків газового господарства – 259.

          Для забезпечення якісної освіти на заочному відділенні до роботи залучені викладачі коледжу з відповідною вищою освітою, достатнім виробничим стажем, високим педагогічним досвідом і методичною майстерністю, які велику увагу приділяють створенню якісного матеріально-технічного та методичного забезпечення відповідних дисциплін, 68% мають вищу кваліфікаційну категорію.

           Сьогодні на заочному відділенні навчаються за спеціальностями:

141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”;

192 “Будівництво та цивільна інженерія” (“Будівництво, обслуговування і ремонт гідромеліоративних споруд“, “Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання”);

193 “Геодезія та землеустрій”.

          Для студентів заочно-дистанційної форми навчання передбачена лекційно-екзаменаційна сесія 30-40 календарних днів на навчальний рік. У міжсесійний період – студенти виконують передбачені навчальними планами домашні контрольні і курсові роботи, готуються до складання іспитів і заліків, що виносяться на екзаменаційну сесію.

          Закінчивши заочне відділення Прилуцького технічного фахового коледжу, випускники мають можливість без сертифікатів ЗНО, склавши фахове тестування безпосередньо в навчальному закладі, вступити на третій курс відповідного відділення Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне) або Сумського Державного університету і отримати рівень бакалавра за три роки, спеціаліста – за чотири.

          За довідками звертатися за телефоном 066 8829468.

Газ помилок та недбалості НЕ ПРОЩАЄ!
misjachnik_bezpechnogo_vikoristannja_gazu_u_pobuti

До Дня працівника нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

Вже стало доброю традицією відзначати щорічно у другу неділю вересня День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

Професійне свято – це завжди етапна подія, коли галузь оцінює свої виробничі показники та аналізує досягнення.

Газовики Прилуччини природним та скрапленим газом створюють всі умови для безаварійного та безперебійного забезпечення населення, комунально-побутових споживачів, бюджетних сфер та промислових підприємств.

Підприємства газового господарства йдуть в ногу з часом й стежать за стрімким розвитком технологій, щоб їхні послуги стали ще комфортнішими та доступними .

Газовик – високе і відповідальне звання, у якому поєдналися професіоналізм, організованість і дисципліна.

Нові ідеї, неординарні підходи до вирішення завдань нафтогазової галузі покликані інтегрувати вищі навчальні заклади, в тому числі і Прилуцький агротехнічний коледж.

Відділення «Газопостачання та заочно-дистанційної освіти» вже понад 20 років готує молодших спеціалістів для даної галузі.

Шановні викладачі, майстри, лаборанти, студенти! Щиро вітаємо вас з професійним святом – Днем працівника нафтової, газової і нафтопереробної промисловості.

Нехай ваш настрій буде сповнений почуттям великої гордості за свою працю на благо українського народу. Бажаю прихильної долі, міцного здоров’я, миру та злагоди в родинах, невичерпної енергії та вагомих професійних здобутків.

Нехай Ваша праця приносить радість і задоволення, глибоку вдячність і повагу людей!Всього вам найкращого!

ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

Проблема здоров’я належить до тих глобальних проблем, вирішення яких зумовлює подальший розвиток суспільства. Особливо це актуально для молоді.

   Кожного року в сонячні дні вересня студенти відділення «Газопостачання та заочно-дистанційної освіти» разом із викладачами збираються в лісовому масиві «Івушка» для проведення Дня здоров’я.

    Ця добра традиція існує багато років сприяє згуртуванню студентських колективів, прищеплює студентам навички здорового способу життя, а також дає величезний заряд позитиву.
   Програма заходу завжди насичена. Розбивши табір, юнаки та дівчата вишикуються для початку спортивних змагань:естафети з м’ячем , підняття гирі, стрибків в мішках, перетягування канату.

Студенти, виконуючи завдання, демонструють не лише свої спортивні можливості, але й витримку та дотепність.

Викладачі фізичного виховання готують цікаву программу змагань, де залучують студентів як до індивідуальних змагань, так і до групових видів.

Кожна група коледжу представляє на розсуд журі свою кашу, композицію із природних матеріалів та пісню. Цікавим є конкурс «Міс Осінь». Дівчата одягаються справжніми лісовими красунями!
Весь захід проходять весело, захоплююче та азартно. Переможці нагороджуються грамотами та подарунками.

Нехай отриманий заряд енергії та бадьорості допомагає студентам і викладачам в навчанні та роботі.

Захист дипломних проектів в агроколеджі

У січні місяці в Прилуцькому технічному фаховому коледжі пройшов захист дипломних проектів студентами відділення «Газопостачання та заочно-дистанційної освіти». Громадський захист включав у себе присутність членів Державної екзаменаційної комісії, представників громадськості, викладачів коледжу, студентів та їх батьків. Головою комісії призначений фахівець відповідної кваліфікаціїКравценюк Юрій Павлович – начальник Прилуцького управління бурових робіт ВАТ «Укрнафта». У процесі захисту дипломного проекту студенти переконливо, логічно, наочно викладали основні результати свого дослідження, обізнано відповідали на питання членів державної комісії, показали високий рівень професійних знань і практичних навичок, що надбали під час навчання у коледжі. Для кращого сприйняття змісту дипломного проекту студентами використовувались мультимедійні засоби. В цілому захист дипломних проектів пройшов вдало, і кожен студент творчо та на високому професійному рівні показав набуті в стінах нашого навчального закладу знання, уміння та навички.

Вітаємо з успішним захистом!!!

Студентська науково-практична конференція «Використання альтернативних джерел енергії»

Одним з головних завдань, що вирішується вищою школою, є підвищення якості підготовки фахівців. У Законі України «Про освіту» № 1144-XII від 04.06.91, ст. 45 визначено, що «Науково-дослідна робота є складовою частиною підготовки фахівців…», у Законі України «Про вищу освіту» № 380-IV від 26.12.2002, п.1. ст. 61 визначено, що «Наукова і науково-технічна діяльність у вищих навчальних закладах є невід’ємною складовою освітньої діяльності і здійснюється з метою інтеграції наукової, навчальної і виробничої діяльності в системі вищої освіти». Науково-дослідна діяльність студентів (НДДС), як складова наукової діяльності у системі вищої освіти, є невід’ємним компонентом підготовки фахівців з вищою освітою та гарантується державою – ст. 51 Закон України «Про освіту».

Як відомо, основними формами організації науково-дослідної діяльності студентів у вищому навчальному закладі є:
  • науково-дослідна робота студентів, що включена до навчального плану;
  • творча діяльність студентів у позанавчальний час;
  • організаційно-масові заходи, що мають вузівський, міжвузівський, регіональний, всеукраїнський та міжнародний характер.

Саме організаційно-масові заходи: наукові студентські конференції, виставки, конкурси, олімпіади, відіграють велику роль у пропаганді і розвиткувсіх форм НДДС.

В рамках декади відділення «Газопостачання та заочно-дистанційної освіти» відбулася студентська науково-практична конференція «Використання альтернативних джерел енергії».

На пленарному засіданні майбутніх техніків з експлуатації устаткування газових об’єктів привітали й побажали творчого натхнення в науково-дослідницькій роботі викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії Суддя В.А., завідувачка відділення Тітунова В.В., голова циклової комісії Прокопенко І.К.

На засіданнях було заслухано близько 10 доповідей студентів відділення. Підводячи підсумки студентської науково-практичної конференції, завідувачка відділення Тітунова В.В. зазначила, що проведення подібних заходів свідчить про те, що студенти коледжу спроможні не тільки займатись навчальним процесом, але й активно вести науково-дослідницьку роботу. Доповіді майбутніх фахівців свідчать про інтерес студентської молоді до альтернативних джерел енергії.

На особливу увагу також заслуговують виступи студентів, які досліджували актуальні проблеми та інноваційні технології розробки різних видів альтернативної енергії, яку може використати наша держава.

Найкращі виступи студентів було відзначено грамотами.