Остапець Наталія Володимирівна
завідувачка відділення,
викладач І кваліфікаційної категорії
Тітунова Валентина Володимирівна
завідувачка відділення (2011-2023р.),
викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії
Нафтогазовий комплекс займає особливе місце в економіці нашої держави та Прилуцького краю. Газ упевнено увійшов у виробництво й побут людей, змінивши характер праці, привносячи на підприємства, установи, організації та оселі комфорт, тепло і затишок.
За обсягами природних багатств Чернігівська область займає одне з провідних місць у державі. Сьогодні працівники нафтовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ВАТ «Укрнафта» експлуатують 15 родовищ нафти і газу, забезпечують видобуток 18% української нафти та 6% газу.
Працівники газового господарства – це не просто професія, це – покликання. Щоб осягнути свою приналежність до цієї сфери й відчути ту відповідальність, яку несе в собі це покликання, людина має “просякнути” газом. Це – цілодобова праця під відкритим небом у траншеях, під шквальним дощем і в мороз, у будь-яку пору року. Це і робота аварійно-диспетчерських служб, фахівців служби експлуатації підземних газопроводів, які обслуговують тисячі кілометрів підземних комунікацій; спеціалістів служби внутрішньо-будинкового обслуговування, які опікуються тисячами квартир. Всі вони докладають колосальних зусиль для того, щоб кожна людина прокинулася у теплій домівці, приготувала на газовій плиті їжу, почувалася зручно й затишно…
Як ніхто, працівники нафтогазового комплексу знають, що поряд із позитивними якостями цього виду палива існує реальна небезпека від нього. Працівники газового господарства Прилуччини завжди працюють з любов’ю та повагою до своєї справи, до споживачів, з почуттям обов’язку та відповідальності перед кожним прилучанином.
Очолює відділення викладач І кваліфікаційної категорії Остапець Наталія Володимирівна.
Керівництво і рецензування дипломних проектів здійснюють спеціалісти галузі: Прозур Олександр Віталійович, Мостова Ірина Петрівна, Юхименко Іван Михайлович, Білоус Олександр Олександрович, Малюга Ольга Миколаївна, Тертична Ольга Василівна, Чепурко Антоніна Григорівна, Торба Ніна Володимирівна.
Професія техніка з експлуатації устаткування газових об’єктів престижна і заслужено користується популярністю. Про це свідчить конкурс серед абітурієнтів при вступі до коледжу.
Випускники відділення працюють в управліннях по газопостачанню та газифікації Чернігівської та інших областей України, підприємствах нафтовидобувної та переробної галузях.
Наша гордість – це наші випускники:
Гайдук Олександр Григорович – головний інженер Борзнянського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз;
Громовий Віктор Олексійович – головний інженер Новгород-Сіверського району по газопостачанню та газифікації;
Лисенко Тетяна Борисівна – головний інженер Варвинського РУУ.
Свинар Ігор Володимирович – в.о. заступника головного інженера Ічнянського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;
Зубець Дмитро Сергійович – інженер-проектувальник проектно-конструкторської групи ПАТ «Чернігівгаз»;
Тертична Ольга Василівна – інженер технагляду Прилуцького управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;
Резніченко Людмила Олексіївна – інженер – проектант Прилуцького управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;
Овчаренко Микола Петрович – начальник Ладанської дільниці Прилуцького управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;
Нагорний Віктор Іванович – газотехнічний інспектор Держгірпромнагляд;
Андрієвський Віталій Валерійович – начальник ПП «Газсервіс»;
Горовий Олександр Володимирович – старший майстер служби зріджених газів Ічнянського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Чернігівгаз»;
Міщенко Володимир Сергійович – майстер АДС Коропського району по газопостачанню та газифікації;
Ципруш Дар’я Ігорівна – контролер розрахунково-абонентського відділу ПАТ «Київгаз». Студенти відділення беруть активну участь у художній самодіяльності, конкурсах «Кращі за професією», КВК, захищають честь коледжу в спортивних змаганнях.
Висловлюємо надію, що студенти нового набору будуть продовжувати добрі традиції, старанно навчатися, успішно готувати себе до майбутньої професійної діяльності.
Заочно-дистанційне відділення працює з 1949 року. За роки свого існування без відриву від виробництва було підготовлено 7375 високоякісних конкурентноспроможних спеціалістів, в тому числі гідротехніків – 2874, електриків – 3945, землевпорядників – 297, техніків газового господарства – 259.
Для забезпечення якісної освіти на заочному відділенні до роботи залучені викладачі коледжу з відповідною вищою освітою, достатнім виробничим стажем, високим педагогічним досвідом і методичною майстерністю, які велику увагу приділяють створенню якісного матеріально-технічного та методичного забезпечення відповідних дисциплін, 68% мають вищу кваліфікаційну категорію.
Сьогодні на заочному відділенні навчаються за спеціальностями:
141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
192 Будівництво та цивільна інженерія ОПП “Газопостачання та енергоефективні системи забезпечення мікроклімату будівель”;
192 Будівництво та цивільна інженерія ОПП “Будівництво, обслуговування і ремонт гідромеліоративних споруд“;
193 Геодезія та землеустрій.
Для студентів заочно-дистанційної форми навчання передбачена лекційно-екзаменаційна сесія 30-40 календарних днів на навчальний рік. У міжсесійний період – студенти виконують передбачені навчальними планами домашні контрольні і курсові роботи, готуються до складання іспитів і заліків, що виносяться на екзаменаційну сесію.
Закінчивши заочне відділення Прилуцького технічного фахового коледжу, випускники мають можливість без сертифікатів ЗНО, склавши фахове тестування безпосередньо в навчальному закладі, вступити на третій курс відповідного відділення Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне) або Сумського Державного університету і отримати рівень бакалавра за три роки, спеціаліста – за чотири.