Сьогодні здобувачі освіти Прилуцького технічного фахового коледжу разом із викладачами суспільних дисциплін взяли участь у презентації проєкту “Садиби творчості і добра”, який втілюється у життя Прилуцьким краєзнавчим музеєм на чолі із директоркою закладу Тетяною Зоць.
Провести зустріч у стінах коледжу завадила повітряна тривога, тож педагоги, студентство та музейники спілкувалися у онлайн форматі.
Говорили про знайоме і забуте, відоме і загублене на просторах минулого, згадували втрачені імена, події, архітектурні перлини краю, а також розглядали локальні події у контексті великої історії.
Аудиторію зацікавила мандрівка рідним містом, а також селищами Прилуччини, у яких жили і творили відомі діячі освіти, науки, культури, української інтелігенції, еліти.
Подорожуючи вулицями Богданівки, Линовиці, Радьківки, Дідівців присутні задумались над значенням місцевої спадщини у житті народу, у процесі пробудження його національної свідомості та самоідентифікації, адже усі знають, що велика дорога починається із маленьких кроків, а видатні зміни – із запалу простих людей.
У контексті історії усе має значення: садиби і люди, слова і дії, пензлі і полотна, а мета музейників і педагогів – популяризувати минуле задля майбутнього.
Захід було реалізовано завдяки тісній співпраці Прилуцького краєзнавчого музею та викладачів навчального закладу Каїки Н.Г., Заболотної Н.Ю., Колейко В.Ю.
Учасниками заходу стали здобувачі освіти спеціальностей 123 Комп’ютерна інженерія, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 071 Облік і оподаткування.